Piwonia "Bowl of Beauty" 1szt.

Produkt niedostępny w aktualnej ofercie.

koszt wysyłki od 15,99 zł
AKTUALNIE PRZYJMUJEMY
ZAMÓWIENIA PRZEDSEZONOWE
WYSYŁKA PO 1 WRZEŚNIA 2014

Cechy produktu:

Gleba
przeciętna ogrodowa
Stanowisko
słoneczne
Wysokość
70-100cm
Kolor kwiatów
różowe
Termin kwitnienia
czerwiec
Zastosowanie
rabaty bylinowe

Opis produktu:

Piwonia chińska (Paeonia lactiflora) Pochodzi z Chin i Japonii. Rośliny osiągają wysokość 60-100cm Mają grube korzenie spichrzowe, które u starszych roślin mogą sięgać do 50cm Piwonia to jedna z najokazalszych i niezastąpionych bylin uprawianych w ogrodzie. Ma bardzo dekoracyjne kwiaty Nie jest trudna w uprawie. Długowieczna. Na jednym miejscu może rosnąć dziesiątki lat. Znosi silne mrozy 

Uroda piwonii porusza każdego, a szczególnie ich miłośników i kolekcjonerów. Kwiaty piwonii mogą ozdabiać każdy ogród. Kwiaty w kształcie kul lub koron, pełne, półpełne i pojedyncze zachwycają różnorodnością form, a okazałe kwiaty różnej barwy, od czystej bieli, przez wszystkie odcienie różowego do purpury i ciemnej czerwieni zachwycają różnorodnością barw. Ścięte i ustawione w wazonie pięknie i długo zdobią wnętrza. Tylko u nas zakupisz najciekawsze gatunki i odmiany, dowiesz się wszystkiego o uprawie, pielęgnacji i zastosowaniu piwonii w ogrodzie. Do  każdej paczki dołączamy szczegółowy opis uprawy.

Roślina dlugowieczna- na jednym miejscu mogą rosnąc do 15-20 lat

Piwonie wymagają zasobnego w składniki pokarmowe podloża. Lubią  ziemię żyzną, próchniczną, wzbogaconą o kopost lub przefermentowany obornik. Konieczne jest regularne podlewanie w okresie wzrostu i kwitnienia. Nalezy również pamiętac że w okresie jesienno- zimowym nie lubią nadmiernie wilgotnego podloża i stojącej wody. Piwonie odpowiednio nawożone i pielęgnowane odwdzięczają się wspanialym, corocznym, obfitym kwitniem. Na jednym kilkuletnim krzaku moze znajdowac się nawet do 50 kwiatów! Piwonie na kwiat cięty scinamy tuż po otwarciu pąków, wtedy stoją w wazonie nawet 2 tygodnie!

Piwonie mozna sadzić w okresie wiosennym- najlepiej zaraz po odmarźnięciu gleby lub na jesieni od września aż do listopada. Im wcześniej posadzone tym mają więcej czasu na ukorzenienie i często kwitną nawet w pierwszym roku po posadzeniu!

Kilkuletnie rośliny nalezy wykopywać  w 4 tygodniu sierpnia lub na początku września.  Karpę dzielimy tak, aby powstały sadzonki z 3-5 pąkami. Zalecane jest skrócenie korzeni o 1/4 długości dzięki czemu roślina ukorzenia się i rośnie znacznie lepiej.

Liście piwoni obcinamy dopiero na jesieni, po przymrozkach, kiedy całkowicie zwiotczeją i zaczynają pokładać się na ziemi.